Radio Pryzmat

Wycieczka do Inwałdu

A-
A+

Wycieczka do Inwałdu

Wycieczki dla dzieci w wieku 6 - 14 lat.

  Park Miniatur, Warownia, Lunapark

W programie:

  • Inwałd Park

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziemy podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziemy tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć.  To kompleks 5 tematycznych Parków. Tutaj odwiedzimy Paryż, przybijemy piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznamy średniowieczne obyczaje, będziemy podróżować Ciuchcią po niezwykłych krainach czy też wędrować alejkami kwiecistego obrazu.

  • Warownia Inwałd

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczonym drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniemy się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

  • Lunapark

Goście parku miniatur mogą korzystać też z lunaparku, w którym znajduje się m.in. autodrom, rwąca rzeka, karuzele i kolejki (do zwiedzenia koniecznie Egipt Spinning Coaster). Można tu także obejrzeć seans w kinie 5D, przejść Zielony Labirynt, wejść do domu strachów Egipt Horror Show (tylko dla osób o mocnych nerwach), pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku, udać się na koło młyńskie czy obejrzeć Wystawę Tutenchamona - a to jeszcze nie wszystko! Nie zapominajmy także o dużym placu zabaw czy innych, pomniejszych atrakcjach!

  • Warsztaty z zakresu garncarstwa

Warsztaty przybliżą dzieciom jeden z najpopularniejszych zawodów średniowiecza. Produkty z chaty garncarza można było znaleźć wśród mieszkańców podzamcza, ale także na królewskim stole. Podczas zajęć dzieci stworzą własne naczynia z gliny, i usłyszą wiele interesujących zagadnień na temat produktów garncarza, technik obróbki czy wypalania naczyń w piecu. Czas spędzony na warsztatach z pewnością przybliży uczestnikom trud tego średniowiecznego zawodu. Po zakończeniu warsztatów, każdy uczestnik otrzyma wykonaną przez siebie pracę.

Zbiórka uczestników: godz. 8.30 / SCKM, powrót do Krakowa: ok. godz. 17.00

Zapisy na wycieczki przyjmujemy elektronicznie

Wypełniony formularz zgłoszenia /do pobrania doc | pdf / należy przesłać e-mailem na adres: sckm.krakow@gmail.com  | dodatkowe informacje tel. 12 430 50 90

Opłatę za uczestnictwo w wycieczce SCKM należy przesłać do 22 czerwca (po mailowym potwierdzeniu udziału w wycieczce) z dopiskiem:
Wycieczka do Nazwa wycieczki + imię i nazwisko uczestnika,  na nr konta: 08 1020 2892 0000 5102 0591 0957

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: sckm.krakow@gmail.com

Podpisany formularz oświadczenia Rodzica/Opiekuna prosimy przynieść w dniu wycieczki. /do pobrania doc | pdf /

Na wycieczkach zapewniamy:
- 5 czerwca artykuły na grilla,
- 6 i 7 czerwca obiad.

Na każdy wyjazd uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napoi, wody do picia oraz czapki / ew. kremu z filtrem / kurtki przeciwdeszczowej / parasola / odpowiedniego obuwia.
Jeżeli Państwo decydujecie się na dodatkowe ubezpieczenie na czas trwania wycieczki, to prosimy o zgłoszenie decyzji e-mailowo z podaniem numeru PESEL dziecka. Ubezpieczenie będzie grupowe i podamy kwotę ubezpieczenia.

  7 lipca 2022 r.
godz. 8.30 - 17.00
  Dobczyce - Nowa Wieś
  Koszt: 100 zł
  Rezerwacja
sckm.krakow@gmail.com

tel.: +48 12 430 50 90