Radio Pryzmat

Związani - czytanie performatywne

A-
A+

Związani - czytanie performatywne

w ramach obchodów 20-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja

  Inicjatywa, która zrodziła się w naszych głowach na samym początku pandemii. Chcieliśmy pokazać, że osadzeni w zakładach karnych rodzice oraz ich czekające w domach dzieci przeżywają permanentną izolację, nie tylko w czasie lockdownu.

To doprowadziło nas do przeprowadzenia wywiadów z rodzicami, którzy posiadają doświadczenie rodzicielstwa na odległość, spowodowanego wyrokiem i karą pozbawienia lub ograniczenia wolności. Tak powstał scenariusz, historia ludzi, którzy nie przestali być rodzicami, historia o budowaniu więzi. Często na nowo.

Czytanie performatywne, podczas którego osadzeni rodzice przemówili naszymi ustami, odbyło się 23 września 2022 roku na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Sale i pomieszczenia dydaktyczne znajdujące się na Kampusie KAAFM oznakowane są tabliczkami w alfabecie Braill'a. Na korytarzach umieszczone są przyciski call-hear, które synchronizowane z portiernią pozwalają w nagłych przypadkach na wezwanie pomocy.  Na korytarzach umieszczone są wypukłe makiety budynków w alfabecie brajla, ułatwiające odnalezienie sal dydaktycznych.  Aula  wyposażona jest w pętlę indukcyjną, budynki Kampusu posiadają dostosowane odpowiednio podjazdy oraz szerokie windy, co ułatwia przemieszczanie się osobom na wózkach po terenie uczelni.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje - Edycja 2022. Przy współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Probacja i Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

  23 września 2022 r.
  Krakowska Akademia
im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
  Wstęp wolny
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90