Radio Pryzmat

Związani - Fundacja Wszyscy Obecni

A-
A+

Związani - Fundacja Wszyscy Obecni

Po spektaklu zapraszamy projekcję filmu "Nie moja wina, ale moja kara - głos dzieci. 2021"

Inicjatywa, która zrodziła się w naszych głowach na samym początku pandemii. Chcieliśmy pokazać, że osadzeni w zakładach karnych rodzice oraz ich czekające w domach dzieci przeżywają permanentną izolację, nie tylko w czasie lockdownu. To doprowadziło nas do przeprowadzenia wywiadów z rodzicami, którzy posiadają doświadczenie rodzicielstwa na odległość, spowodowanego wyrokiem i karą pozbawienia lub ograniczenia wolności. Tak powstał scenariusz, historia ludzi, którzy nie przestali być rodzicami, historia o budowaniu więzi. Często na nowo.

Spektakl jest kontynuacją czytania performatywnego, które odbyło się 23 września tego roku na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Scenariusz: Ola Barczyk, Marta Riess, Arletta Szewczyk
Reżyseria: Ola Barczyk
Występują: Kornelia Kuśmider, Marta Riess, Arletta Szewczyk, Jakub Stanek
Muzyka: Maja Pogwizd

Bilety:
https://kicket.com/.../fundacja-wszyscy.../zwiazani,18234...

Po spektaklu nastąpi projekcja filmu Sebastiana Juszczyka i Mateusza Przyłęckiego "Nie moja wina, ale moja kara - głos dzieci. 2021" oraz rozmowa z twórcami spektaklu i przedstawicielami Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja na temat pracy z osobami osadzonymi i ich rodzinami. Natomiast przed spektaklem zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć autorstwa Sebastiana Włodka, który w latach 2018-2020, towarzyszył rodzinnym spotkaniom w zakładach karnych w Ruszczy i Trzebini.

Spektakl dla widzów od 13 roku życia, podczas spektaklu będą palone wyroby tytoniowe.

Przy współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Probacja i Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.

  12 marca 2023 r.
godz. 19.00
  Scena Staromiejskiego
Centrum Kultury Młodzieży
  Bilety
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90