TV SCKM

Zakręć się z nami filmowo w TV SCKM!!!
Spotkanie organizacyjne: 22 stycznia 2018, godz. 1700
SCKM, ul. Wietora 15
Zapisy: Arletta Szewczyk, tel. 692433 313
arletta.szewczyk@gmail.com

Znasz interesujących ludzi, masz ciekawych przyjaciół, fascynujesz się sztuką, przyrodą i chciałbyś o tym opowiedzieć? Wspólnie zróbmy wywiad, reportaż, relację i pokażmy to na kanale youtube!

Program zajęć – Zajęcia obejmują stronę teoretyczną i praktyczną, odbywają się zarówno w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży jak i w terenie. Nacisk położony jest na naukę przez zabawę i zajęcia praktyczne. Początkowo poznajemy, od czego należy zacząć kręcenie filmów, wybieramy pomysły, tworzymy grupy tematyczne. Realizujemy mini projekty, poprzez które zdobywamy wiedzą teoretyczną i praktyczną do realizacji większych przedsięwzięć. Organizujemy wyjścia w interesujące miejsca, aby poznać nowe rzeczy, porozmawiać z ludźmi, a następnie nakręcić materiał filmowy. Uczestniczymy w przygotowaniach do wydarzeń artystycznych, przychodzimy na próby spektakli, kręcimy tak zwane „making of”, czyli od kuchni. Przygotowujemy sondy uliczne, wywiady z inspirującymi nas ludźmi.

Tworzymy telewizję internetową, która z jednej strony relacjonuje życie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, a z drugiej realizuje własne pomysły uczestników zajęć.

Ważne, aby oprócz kręcenia materiałów filmowych dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym nas świecie – czy to o wydarzeniu artystycznym, które będziemy relacjonować, czy o zabytku, który odwiedzamy i rejestrujemy, czy o osobie, o której przygotowujemy reportaż.

Ponadto zajęcia wzbogacone są w wiedzę na temat nowych mediów, dziennikarstwa, mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz