Radio Pryzmat

Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło laureatami konkursu "Kto Cię wkręcił w kulturę?"

A-
A+

Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło laureatami konkursu "Kto Cię wkręcił w kulturę?"

Cieszymy się i chwalimy!!!

  Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło, którzy prowadzą interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży zostali laureatami konkursu "Kto Cię wkręcił w kulturę?" UMK w kategorii „Osoby”. Gratulujemy!

Do tegorocznej, pierwszej edycji konkursu o Nagrodę Miasta Krakowa Animator Roku zgłoszono 57 wniosków: 25 kandydatów w kategorii „Osoby” oraz 14 kandydatur w kategorii „Podmioty”. Powołana przez prezydenta Krakowa komisja konkursowa, w skład której weszli m.in. eksperci z zakresu animacji kulturowej, w ocenie kandydatur brała pod uwagę innowacyjność i autorską koncepcję zrealizowanych działań, wartości kulturotwórcze, poziom merytoryczny, a także zastosowane metody pracy, ich innowacyjność i adekwatność w kontekście poszerzania kompetencji kulturowych uczestników oraz wzmacniania ich umiejętności w czytaniu i interpretacji kodów kulturowych.

W kategorii „Osoby” laureatami konkursu zostali Krystyna Hussak-Przybyło i Piotr Przybyło, którzy prowadzą interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Zajęcia te uwrażliwiają najmłodszych na sztukę, kształcą umiejętności aktorskie i sceniczne, dostarczają wiedzy z dziedziny teatru, literatury a także filmu, uczą improwizacji, interpretacji dzieła literackiego oraz pracy w grupie. Ich podopieczni odkrywają swoje pasje i talenty pomocne także w dorosłym życiu – nie tylko w pracy twórczej, ale także w harmonijnym, mądrym i wartościowym funkcjonowaniu w społeczeństwie i lokalnej społeczności.