Radio Pryzmat

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci – Podskoki i Wykręty

A-
A+

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci – Podskoki i Wykręty

  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na spektakle w ramach Festiwalu Podskoki i Wykręty.

 

15 października

10.30 | Dong co ma świecący nos - Teatr Uszyty, 45' KUP BILET
spektakl dla dzieci w wieku 5+

Jak miło jest znać pana Leara/co tyle nabazgrał bazgranin/niektórzy go cenią nad wyraz/ niektórzy zaś mają go za nic” taki pisze pan Lear we wprowadzeniu do swojej książeczki o Dongu, co ma świecący nos. My zaliczamy się do tych, którzy go cenią nad wyraz. Teatr Uszyty również bardzo cenimy ich spektakl o Dongu jest po prostu przeuroczy. Śmieszny, wzruszający, świetnie zagrany. Dzieci zachwycą się cudownymi lalkami, tworzoną na oczach widzów scenografią, a dorośli.. znów na chwilę staną się dziećmi!
Reżyseria, scenariusz, obsada: Katarzyna Kopczyk i Andrzej Kopczyk
Scenografia: Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk
Muzyka: Michał Kowalczyk

11.30 | Teatralny zawrót głowy - Teatr Lito, 60' KUP BILET
warsztaty rodzinne

Zapraszamy na wspólną zabawę w teatr. Będziemy wymyślać niestworzone historie, odgrywać niebywałych bohaterów, podskakiwać, wykręcać się, a przede wszystkim – dużo się śmiać. Warsztaty adresowane są do całych rodzin: dzieci, mam, babć, wujków, ciotecznych braci.

17.00 | Dobranoc, Marvin! - Teatr Ulotny, 45' KUP BILET
spektakl dla dzieci w wieku 3+

Każdy się czegoś boi. Ale co wtedy, kiedy strach jest tak wielki, że nie pozwala nam zasnąć? Z takim właśnie koszmarem zmaga się nasz tytułowy bohater Marvin – Dinozaur. A boi się on nie byle czego – bo…wyginięcia! Na szczęście nie musi zmagać się z tym problemem sam. Na pomoc przybywają wolny żółw Finn i roztrzepany motyl Ulisses. Czy uda im się pokonać strach Marvina? Jakimi sposobami będą próbowali to osiągnąć? I jakie niespodzianki czekają na nich podczas tej pięknej, ale także niebezpiecznej podróży?
Spektakl na podstawie tekstu „Marvin” Marty Guśniowskiej.
Występują: Joanna Pruś i Magdalena Słowik
Reżyseria: Zespół
Muzyka: Marcin Nagnajewicz

 

16 października

10.00 | Inna Bajka. Opowieści Wędrownego Grajka, 45'    
opowieść dla dzieci 3+
wstęp wolny, obowiązują zapisy figurki@teatrfigur.pl

Co zrobić żeby ludzie stali się trochę lepsi?  Żeby się choć trochę lubili, żeby sobie nie dokuczali a może nawet nie prowadzili wojen? Wiatr poszedł do Wielkiej Góry a ta mu poradziła…. Zapraszamy na baśń jakucką.
Opowie: Ola Barczyk, zagra: Piotr Niedziałek

11.00 | Akademia Pana Piórko
spotkanie dla rodzin
wstęp wolny, obowiązują zapisy figurki@teatrfigur.pl

Akademia Pana Piórko zaprasza koneserów pytań „co”  „po co” i „dlaczego”? Zaczniemy, jak zwykle, od opowieści pana Piórko. A zaraz potem będziemy próbowali  odpowiedzieć sobie na pytanie czy podskoki są lepsze od wykrętów. Mile widziane skakanki, piłki i ulubione pluszaki. Wyniki naszych doświadczeń udostępnimy w formie scenek teatralnych, do których pięknie nam będzie akompaniował pan Piotr Niedziałek.
Pan Piórko: Tadeusz Dylawerski

12.00 | Kapryśna królewna - Grupa Lalkarze, 30'
spektakl dla dzieci 3+
wstęp wolny, obowiązują zapisy figurki@teatrfigur.pl

Wspaniale jest być królewną! Mają wszystko, czego dusza zapragnie! Na przykład – mnóstwo kaprysów! Powodów do niezadowolenia! Fochów i foszków! Aż się prosi, żeby o takiej królewnie zaśpiewać piosenkę, scenkę wymyślić czy dowcip opowiedzieć. To jest cudowne przedstawienie: śmieszne, zaskakujące, pięknie zagrane przez młodych lalkarzy. Mimo, że większość z nich nie skończyła jeszcze dziesięciu lat, doskonale znają się na teatrze lalek, wspaniale odnajdują się na scenie i potrafią rozbawiać do łez!
reżyseria i scenografia: Anna i Jacek Krakowiak
muzyka: Bogdan Szczepański
występują: Anna Kracik, Ewa Kracik, Julia Król, Kamil Król, Pola Krupa, Kinga Sikora, Krzysztof Stachowicz, Amelia Żądło

17.00 | Ptaszkowie Śpiewali , koncert, 45' KUP BILET
koncert dla dzieci 3+

Ptaszkowie Śpiewali to projekt muzyczny skierowany do dzieci, muzyka stworzona z miłości do natury, pełna spokoju, polskiej wsi, lasów, łąk, ptaków, owadów. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane autorskie utwory, jak i pieśni tradycyjne oraz bajki stworzone przez Ptaszków. Usłyszymy opowieści o naturze oraz dźwięki inspirowane polską muzyką tradycyjną. Ptaszkowie zaśpiewają w duecie z wykorzystaniem takich instrumentów jak bęben obręczowy, gitara, klawisze, drumla, perkusjonalia, looper, młynek do kawy.
W skład zespołu wchodzą: Karolina Balmas-Pęczuła i Piotr Rybczyński

Więcej informacji o festiwalu 

  15-16 października 2022
  Scena SCKM
ul. Wietora 15
Kraków
  KUP BILET