Radio Pryzmat

Multipars Pictura - Poliptyk Krakowski

A-
A+

Multipars Pictura - Poliptyk Krakowski

Zapraszamy na wernisaż w Galerii Atelier2, 9 grudnia 2021 r. o godzinie 18:30.

  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Galeria Atelier 2 zapraszają na wystawę „Poliptyk Krakowski – Multipars Pictura”, prezentującą wspólne dzieło najróżniejszych twórców: znanych artystów i amatorów, dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, rodzin i wielu innych. Choć wiele ich różni, łączy ich pasja!

To już druga wystawa „Poliptyku Krakowskiego”, jednak w zupełnie innej - bogatszej - odsłonie. W Galerii Atelier 2 SCKM zawisną prace blisko stu twórców z różnych środowisk i w różnym wieku. W efekcie ich pracy powstała wieloczęściowa kompozycja malarska. Kompozycja ta nie ma stałej formy, lecz systematycznie jest modyfikowana lub wzbogacana o nowe fragmenty.

O projekcie:

Od maja do października 2021 każdy, kto zgłosił się do udziału w projekcie „Poliptyk Krakowski – Multipars Pictura, otrzymał zagruntowane kwadratowe podobrazie z namalowanym na nim prostym elementem graficznym. Zadaniem uczestników było stworzenie obrazu w dowolnym stylu i o dowolnej tematyce, ale z zachowaniem widocznego elementu graficznego. Dzięki temu każda praca, niezależnie od swojego miejsca w kompozycji, zawsze będzie pasowała do sąsiednich prac.

Pomysł ten okazał się wzbudzić duże zainteresowanie nie tylko wśród Krakowian, ale także osób spoza Małopolski a nawet kraju. Do projektu dołączyły także grupy z różnych instytucji krakowskich, m.in.: szkół, fundacji, DPS-ów i domów kultury.

Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w kameralnej Galerii 2okna w Krakowie. Kolejna wystawa zagości w przestrzeni Galerii Atelier, gdzie nabierze zupełnie nowego oblicza. Kolejnym z założeń projektu jest bowiem jego dynamika. Poliptyk prezentowany będzie w różnych punktach Krakowa i w zmieniających się aranżacjach.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem wystawy jest ukryta tożsamość autorów poszczególnych obrazów. Uczestnicy zostali poproszeni o niesygnowanie swoich prac na przodzie, lecz na odwrocie. Dzięki temu oglądający Poliptyk będą mogli zabawić się w odgadywanie autorów, kiedy to w jednym rzędzie zawisną przykładowo prace znanych krakowskich artystów obok prac dziecięcych.

Wernisaż wystawy w Galerii Atelier2 odbędzie się 9 grudnia 2021 r. o godzinie 18:3.

Pomysłodawczynią i koordynatorką przedsięwzięcia jest krakowska malarka, animatorka kultury, nauczyciel w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży - Beata Pałach Milligan, która realizuje ten projekt w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2021!

Czytaj więcej na temat projektu

 

  9 grudnia 2021 r.
godz. 18.30
  Galeria Atelier 2
ul. Dietla 53, Kraków
  Wstęp wolny
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90