Radio Pryzmat

O nas

Nasza historia

"Razem mamy już 50 lat"

Historię Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży zaczniemy od matematyki. Już widzę wielu, którzy wzdrygają się na samą myśl o tym, ale naprawdę warto.

W roku 2016 SCKM obchodzi swoje 50 urodziny, ale coś się chyba nie zgadza skoro Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zostało powołane 25 lat temu, czyli w 1991 roku. Skąd, zatem taka rozbieżność? Rzecz wcale nie jest taka tajemnicza. W 1991 roku dokonała się fuzja Młodzieżowego Domu Kultury „Kazimierz” i MDK „Staromiejski” pod nazwą Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Ale to właśnie ta pierwsza placówka dała podwaliny pod jubileusz 50-lecia.

przeczytaj więcej

Nauczyciele

W czym tkwi nasza siła i wyjątkowość, co stoi za naszymi sukcesami? Oczywiście ludzie! Możemy się pochwalić naprawdę świetnymi Nauczycielami! To nie tylko osoby doskonale wykształcone, rewelacyjni pedagodzy, ale w dużej mierze pasjonaci, praktycy, którzy artystyczne szlify zdobywali na scenach w Krakowie, Polsce i w Europie. To postacie, które są najlepszym wzorem i inspiracją dla uczącej się i poszukującej młodzieży! Jeśli więc szukacie mistrza – wybraliście właściwe miejsce!

przeczytaj więcej

Dyrekcja i pracownicy

Na czele naszego domu kultury przez wiele lat stała Pani Dyrektor Ewa Różańska, wiecznie czynny wulkan pomysłów, która jak nikt i zawsze – poszukiwała dziury w całym, żeby tętniło u nas życie. Najsilniejszy motor nieustannych zmian i podążania za Waszymi potrzebami. Bo nieustannie w miejscu – stoi u nas jedynie budynek.

przeczytaj więcej

Dokumenty

Dokumenty

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie jest placówką wychowania pozaszkolnego, która proponuje dzieciom i młodzieży różnorodne, twórcze formy w zakresie edukacji artystycznej oraz działalności środowiskowej i wychowawczej. Program kształcenia został dostosowany do umiejętności, zainteresowań i talentu uczestników, zapewniając tym samym wszechstronny rozwój osobowości i zdolności intelektualno - artystycznych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli - instruktorów, którzy są równocześnie czynnymi zawodowo fachowcami swoich specjalności.


sprawdź i pobierz ważne dokumenty

Sukcesy i wspomnienia

Osiągnięcia - dyplomy, nagrody i chwała! Rozwijamy się i wygrywamy, bo towarzyszą nam pasja i zaangażowanie. Niczym naczynia połączone – nauczyciele i uczniowie wzajemnie przelewają na siebie pragnienie poszukiwania i ogromną radość z odkrywania. Staramy się dotrzymywać sobie nawzajem kroku, ale jest to krok na wyścigi – w byciu coraz lepszym. Jako nauczyciel i jako uczeń – a to się przekłada na nasze sukcesy.

przeczytaj więcej