Radio Pryzmat

Podsumowanie wydarzenia – BajkoZofia I Warsztaty Antyczne – 29 marca

A-
A+

Podsumowanie wydarzenia – BajkoZofia I Warsztaty Antyczne – 29 marca

Sekcji dla dzieci i młodzieży „BajkoZofia”

  Zakończenie dnia w ramach sekcji dla dzieci i młodzieży „BajkoZofia” było niezwykłym wydarzeniem, które połączyło sztukę teatralną, filmową oraz edukację filozoficzną.

Bajki Ezopa

Prezentacja bajek Ezopa „Żółw i zając” oraz „Sejm myszy” w inscenizacji Mariusza Kolucha była pełna emocji i refleksji. Autorska muzyka Mariusza Kolucha oraz scenografia i kostiumy przygotowane przez Joannę Miczałowską dodały niezwykłego klimatu temu wydarzeniu. Podczas pogadanki o bajkach, dzieci dzieliły się swoimi przemyśleniami, komentarzami o bajkach, które przekazują ponadczasowe wartości o mądrości, cierpliwości i wspólnej odpowiedzialności.

Warsztaty Antyczne

Kolejnym punktem wydarzenia były Warsztaty Antyczne, które poprowadziły Katarzyna Kiebała i Kornelia Wilk, studentki i uczestniczki Koła Naukowego Filologów Klasycznych UJ. Warsztaty pozwoliły uczestnikom na poznanie alfabetu starogreckiego, w którym dzieci napisały swoje imiona. Warsztaty miały charakter interaktywny, angażując je do wspólnego odkrywania mitologii i zabytków pisma greckiego.

Uczestnicy i Goście

Wydarzenie miało również szczególnych gości. Byli nimi uczniowie Szkoły im. W. Kucharskiego w Dobranowicach oraz Szkoły im. E. Podoskiej w Grajowie, którzy przybyli dzięki zaproszeniu charyzmatycznej nauczycielki języka angielskiego, Pani Jowity Holik-Kasprzyk. Wśród gości obecna była także Pani Aneta Grabowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grajowie, Pani Agnieszka Filipowicz - polonistka oraz Pani Monika Majewska – autorka tekstów piosenek, przyjaciółka projektu „Paweł Edmund Strzelecki – ambasador Polski w podróży dookoła świata”.

Quiz Wiedzy o kulturze antycznej

Po części warsztatowej odbył się Quiz Wiedzy o kulturze antycznej, który przygotowała Anna Lewińska, pomysłodawczyni i realizatorka Konkursu antycznego „W kręgu mitów i kultury antycznej”. Uczestnicy, wykazując się dużą wiedzą, zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi mitologii i filozofii starożytnej, co dostarczyło wszystkim mnóstwo radości i satysfakcji.

Antyczne kalambury

Na zakończenie naszego spotkania festiwalowego odbyły się antyczne kalambury, w których uczestnicy z entuzjazmem brali udział, wykazując się kreatywnością i wiedzą na temat mitologii antycznej.
Wręczenie symbolicznej rzeźby

Niezwykłym wydarzeniem tego dnia było wręczenie symbolicznej szklanej rzeźby kuli ziemskiej, którą otrzymaliśmy jako przyjaciele projektu „Paweł Edmund Strzelecki – ambasador Polski w podróży dookoła świata”. I w sposób symboliczny staliśmy się uczestnikami kolejnych podroży mentalnych do wielu zakątków naszego umysłu, jeszcze nieodkrytej wiedzy i wspólnego doświadczania świata.

To było wyjątkowe wydarzenie, które połączyło edukację, zabawę i refleksję, tworząc przestrzeń do rozwoju intelektualnego i kreatywnego młodych uczestników.

XIV Festiwal Filmu Filozoficznego | BajkoZofia

Polecamy