Radio Pryzmat

Spektakl taneczny "Popielniczka" na zakończenie sezonu

A-
A+

Spektakl taneczny "Popielniczka" na zakończenie sezonu

Na zakończenie sezonu STW zapraszamy na premierowy spektakl „Popielniczka”. W sposób dosłowny i metaforyczny opisuje on relacje międzyludzkie, które nawiązują się w sprzyjających ludziom okolicznościach.

Na zakończenie sezonu STW zapraszamy na premierowy spektakl „Popielniczka”. W sposób dosłowny i metaforyczny opisuje on relacje międzyludzkie, które nawiązują się w sprzyjających ludziom okolicznościach. Przestrzeń barowa jest odzwierciedleniem otwartego stanu umysłu w fazie relaxu. W takim momencie jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia, ciekawi otaczających nas osób i charakterów, otwieramy się na dyskusję lub obserwujemy otaczający nas świat bez oceniania go. Wpuszczamy innych do naszego wnętrza, aby za pomocą dialogu i wymiany poglądów stało się jeszcze bogatsze. Wszystkie postacie to przerysowane i delikatnie zniekształcone charaktery nadające różne barwy i kolory poszczególnym scenom.

Choreografia: Anna Maria Karabela

Tańczą: Anna Karabela, Gabor Halasz, Sylwia Chrząszcz, Chronowska Gabriela, Szopiński Krzysztof, Radomska Zofia, Miarka Oliwia, Jasiczek Maria, Aleksandra Kuś

Muzyka: Gabor Halasz, kolaż

O ZESPOLE: Studio Tańca OFFicyna – wraz z Anią Karabelą – otworzyło nową przestrzeń dla młodych osób pragnących w przyjaznej i komfortowej atmosferze rozwijać swój warsztat, talent oraz artystyczną osobowość. Głównym celem i przeznaczeniem zespołu jest kreatywne odkrywanie dróg umożliwiających wyrażanie siebie w ponadczasowej formie sztuki, jaką jest taniec. Rewolucjonizując system pracy nad fizycznymi możliwościami tancerzy, pogłębiamy świadomość ciała, która jest kluczowym narzędziem do osiągnięcia pełnego wyrazu artystycznego. Perspektywa prezentacji swoich umiejętności i twórczości na scenie jest istotą pracy artysty nad kreacją i niezwykłą okazją do podzielenia się swoją pasją z widownią. Spektakl wpisujący się w skład repertuaru jest wynikiem spójnej współpracy między choreografem a tancerzami oraz efektem wspólnych poszukiwań możliwości samorealizacji.

ANNA MARIA KARABELA – choreograf, tancerka i pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, studiowała w Rotterdam Dance Academy oraz Private Bruckner Universitat w Linz. Ukończyła międzynarodowy program D.A.N.C.E across Europe pod dyrekcją Williama Forsythe’a, Wayne’a McGregora, Angelina Preljocaja i Frederica Flamanda. Jako tancerka występowała z wieloma teatrami i choreografami takimi jak: Forsythe Company, Wayne McGregor Company, Ballet de Marseille, Yuval Pick, Carolyn Carlson, Aleksandra Dziurosz- Warszawski Teatr Tańca,Cracovia Danza, Art Color Ballet, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie. Swoje prace choreograficzne prezentuje na scenach Europy między innymi w Pavilion Noir, Teatro Due,Teatrze Variete
i Operze Wrocławskiej. Prowadzi profesjonalne warsztaty z różnych technik, takich jak: taniec neoklasyczny, taniec współczesny, partnerowanie i improwizacja. Aktualnie jest członkiem New Body Composition Co, którego głównym celem i założeniem jest rozwój międzynarodowej i wielokulturowej współpracy artystycznej.

  28 czerwca 2019 r.
godz. 19:00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Koszt biletu
20 zł
  Rezerwacja
scena.tanca.sckm@gmail.com

Rezerwacja

Polecamy