Radio Pryzmat

Spotkanie z kulturą i sztuką gotyku

A-
A+

Spotkanie z kulturą i sztuką gotyku

Wśród mnichów, królów, księżniczek, rycerzy i dam dworu

Zajęcia otwarte dla dzieci w wieku od 6 – 12 lat. Wszystkie zajęcia poprzedzone będą krótkim inspirującym pokazem przeźroczy.

24. 01 poniedziałek

  • Święty Jerzy walczy ze smokiem czyli alegoria walki dobra ze złem.  Dzieci wykonają collage ze sznurka, gazet, blachy itp. groźnego smoka i jego pogromcy

25. 01 wtorek

  • Księżniczka zamknięta w wieży. Projektujemy i malujemy farbą akrylową na kartonie gotyckie zamki na wzór średniowiecznych budowli obronnych.

26. 01 środa

  • Król i królowa. Dzieci wykonają portrety władców w stylu gotyckim. Może na podstawie jakiegoś sławnego obrazu? A możecałkowicie wymyślony portret ze snu?. Rysujemy tuszem i kolorujemy kredkami akwarelowymi.

27. 01 czwartek

  • Maszkarony, gargulce i rzygacze. Jak w średniowieczu ozdabiano lica ścian i dachy kamienic. Jakie stosowano motywy zwieńczenia gzymsów i zakończenia rynien. Przy pomocy mas plastycznych stworzymy w formie płaskorzeźb wizerunki diabłów i innych straszydeł. Na zakończenie polichromujemy nasze dzieła.

28. 01 piątek

  • Gotycki witraż jako symbol sztuki zdobniczej tego okresu. Zaprojektujemy na kartonie witraż zakomponowany w formie rozety lub strzelistego okna. Wycięcie w kartonie otworu i wyklejanie bibułą motywów roślinnych, a dla mniej zaawansowanych kolorowanie tych samych motywów farbą akwarelową i tuszem.

Prowadzenie: Michał Baca, Jadwiga Piwowarska

 

  24-28 stycznia 2022 r.
godz. 10.00 - 13.00
 

Prowadzenie:
Michał Baca
Jadwiga Piwowarska

  SCKM
ul. Dietla 53, Kraków
  Wstęp wolny
po wcześniejszej
rezerwacji
  Rezerwacja
880 255 817