Szczęśliwe dzieci - Wojewódzki konkurs plastyczny - wyniki
Szczęśliwe dzieci - Wojewódzki konkurs plastyczny - wyniki
Otrzymaliśmy ponad 300 prac!
Nadeszła chwila ogłoszenia wyników wojewódzkiego konkursu plastycznego "Szczęśliwe dzieci" w ramach II Krakowskiego Forum Sztuki Dziecka IhahaArt organizowanego przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i Dzielnica I - Stare Miasto. Jury podkreśla, że poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, a wybór ogromnie trudny. Otrzymaliśmy ich ponad 300! Ta liczba jest dla nas równie szczęśliwa, bo jest sygnałem, że radość jest Waszą bliską przyjaciółką. |
Zwiedzaliśmy zatem Wasze krainy szczęśliwe, place zabaw, pikniki, łąki, inne kraje, poznawaliśmy pasje, a także Wasze rodziny i przyjaciół!
Czasem dla wyrażenia tej pięknej emocji potrzebowaliście wielu historii, a czasem wystarczył wielki uśmiech, tak wielki, że aż zarażający nas, odbiorców!
Jury w składzie
Violetta Chmielewska - przewodnicząca (artystka plastyk, pedagog)
Dorota Małysa (artystka plastyk, pedagog)
Joanna Miczałowska (scenografka)
Joanna Szeląg (animatorka kultury, pedagog)
po obejrzeniu 332 prac nadesłanych z Alwerni, Biecza, Czułowa, Dobczyc, Czasławia, Dobczyc, Krakowa, Niepołomic, Nowego Targu, Przyszowej, Ryglic, Rzyk, Spytkowic, Sułkowic-Bolęciny, Targanic, Tomic, Trzciany, Wiśniowej, Woli Radziszowskiej, Wołowic, Woźnik, Zakopanego i Zalasowej postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria I:
- I nagroda - Aleksandra Macheta, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie
- II nagroda - Łukasz Wilk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej
- II nagroda - Nikola Ogiegło, Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach
- III nagroda - Szymon Tomaszek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej
Wyróżnienia:
- Anna Hładowczak, Tatrzańskie Centrum Kultury „Jutrzenka”Iga Krakowska, Szkoła Podstawowa im. Naszej Przyrody w Woźnikach
- Daniel Olszak, MDK Grunwaldzka w Krakowie
- Przemysław Kuzak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej
- Henryk Grec, Kraków
- Łucja Citak, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
- Alex Talarek, Zespół Placówek Oświatowych im. M. Konopnickiej w Woli Radziszowskiej
- Olga Ludwikowska, Szkoła Podstawowa nr 132 w Krakowie
- Jakub Łysoń, Dom Kultury w Sułkowicach Bolęcinie
Kategoria II:
- I nagroda – Julia Soja, Koło plastyczne „Pracownia Otwarta”, Szkoła Podstawowa im. A. Sewiołka w Czułowie
- II nagroda - Julia Pawłowicz, Szkoła Podstawowa w Ryglicach
- II nagroda - Albina Parkhomenko, Dom Kultury w Rzykach
- III nagroda - Amelia Piasecka, Nowohuckie Centrum Kultury
- III nagroda - Kacper Jodko, Szkoła Podstawowa w Trzcianie
- III nagroda - Maria Martyniak, Tatrzańskie Centrum Kultury „Jutrzenka”
Wyróżnienia:
- Karina Jędral, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
- Ewa Lewicka, MDK Grunwaldzka w Krakowie
- Bartłomiej Szwast, Edukacja Domowa Wielicka Szkoła Montessori
- Milena Jurczyk, Koło plastyczne „Pracownia Otwarta”, Szkoła Podstawowa im. A. Sewiołka w Czułowie
- Karolina Pamuła, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
- Szymon Bogucki, Dom Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie
- Julia Kapusta, Szkoła Podstawowa w Wołowicach
- Karolina Ogórek, Dom Kultury w Targanicach
- Aleksandra Żydek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
- Aleksandra Szopińska, Szkoła Podstawowa w Trzcianie
- Mikhail Nartyman, MDK Grunwaldzka w Krakowie
- Jakub Siwek, Szkoła Podstawowa w Ryglicach
- Nikola Cebula, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
- Hubert Galas, Szkoła Podstawowa w Ryglicach
- Karolina Rotter, Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie
Kategoria III
- Nagroda – Grupa 5 i 6 lat z opiekunem, Publiczne Przedszkola „Bajladia” w Krakowie
- Nagroda – Remigiusz Tejchma z tatą, Niepołomice
Serdecznie gratulujemy prac, talentu, zapału i dziękujemy za radość, którą nam podarowaliście swoimi dziełami!
Finał konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży ul. Wietora 15 podczas Dnia Dziecka II Krakowskiego Forum Sztuki Dziecka IhahaArt.
WAŻNE! Ze względów organizacyjnych (ograniczona liczba miejsc na widowni) prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu i podaniu ilości osób (dorosłych i dzieci), które wezmą w niej udział do dnia 15 maja 2023 na adres: perc.sckm@gmail.com
Dla uczestników Konkursu i ich rodziców możliwy jest również udział w imprezach towarzyszących wydarzeniu. KONIECZNA REZERWACJA na poszczególne warsztaty. Ilość miejsc ograniczona.
HARMONOGRAM 4 czerwca - Dzień Dziecka z tego się nie wyrasta - impreza dla dzieci i rodziców (Na poszczególne wydarzenia obowiązują zapisy)
- godz. 11.00-11.40 Pchła Szachrajka – śpiewogra sceniczna
- godz. 11.30-13.00 Zielnik – warsztaty plastyczne
- godz. 11.30-13.00 W górę! – warsztaty cyrkowe
- godz. 11.30-13.00 - Proste instrumenty – warsztaty muzyczne
- godz. 13.00-13.30 Siała baba mak – spektakl
- godz. 13.30-15.00 - Co ma kamyk do przysłowia – warsztaty plastyczne
- godz. 13.30-15.00 - Gry i zabawy jak za dawnych lat – warsztaty ruchowe
- godz. 13.30-15.00 - Tryle, trele, tudzież wrzaski – śpiewa sobie zebra w paski
- godz. 15.00-16.00 - Tere fere kuku – koncert piosenek oraz ogłoszenie wyników konkursu "Szczęśliwe dzieci".
Organizatorzy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, Rada Dzielnicy I Kraków-Stare Miasto, Stowarzyszenie EKSIT i Miasto Kraków.