Radio Pryzmat

Warsztaty Radiowe dla Szkół

A-
A+

Warsztaty Radiowe dla Szkół

Audycja radiowa od A do Z w jeden dzień

  Nowa propozycja dla grup zorganizowanych Warsztaty Radiowe dla Szkół - Audycja radiowa od A do Z w jeden dzień.

Warsztaty skierowane do grup szkolnych (szkoły średnie i klasy VIII szkoły podstawowej). Zajęcia dziennikarskie mają na celu przybliżenie pracy dziennikarza radiowego.

W ramach warsztatów oferujemy:

  • Krótkie wprowadzenie do dziennikarstwa m.in. gatunki dziennikarskie (sonda, wywiad) oraz informacje na temat licencji CC.
  • Warsztaty praktyczne w studiu radiowym min. nagranie audycji, możliwość nagrania wywiadu z opiekunem/ nauczycielem lub innym pracownikiem szkoły (ustalenie tematyki/ zakresu wywiadu na tydzień przed warsztatami).
  • Warsztaty praktyczne – nagranie sondy ulicznej (uzależnione od wieku uczestników i pogody). Montaż materiałów audio, dobór muzyki na licencji CC.
  • Godzinną audycję publicystyczną przygotowaną przez uczniów, która zostanie wyemitowana na antenie Radia Pryzmat w piątek w godz. 18.00-19.00, a następnie powtarzana w sobotę i niedzielę. O dacie emisji twórcy zostaną powiadomieni w trakcie zajęć.

Maksymalna ilość osób 12, minimalna 6 osób.
Czas trwania warsztatów 5 godzin dydaktycznych (4 godziny zegarowe z przerwą 15 minutową).
Zajęcia odbywać się będą w godzinach przedpołudniowych w poniedziałki i piątki. Konkretne terminy umawiane bezpośrednio z prowadzącą.

 

Kanał  Radia Pryzmat na YT

  Prowadzenie
Anna Worobiec-Tonia
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
Sala 45.
 

Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl

 

Szczegóły: 12 421 15 93
radiopryzmat.krakow@gmail.com