Radio Pryzmat

Warsztaty tańca współczesnego z elementami partnerowania

A-
A+

Warsztaty tańca współczesnego z elementami partnerowania

10.30-11.30 - taniec współczesny
11.30-13.00 - taniec współczesny z elementami partnerowania

prowadzący:

Zbigniew Kocięba - Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku i laureat III miejsca w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w kategorii taniec współczesny w Gdańsku. Brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, Coaching Project prowadzonym przez zespół Maria Kong Dancers Company oraz w warsztatach techniki GaGa prowadzonych przez Yoshifumi Inao z Batsheva Dance Company. Aktualnie można go zobaczyć na scenach polskich i za granicą w spektaklach Polskiego Teatru Tańca, z którym związany jest etatowo od 2012 roku.

Sandra Szatan - Uczyła się w Szkole Baletowej w Krakowie i w Konserwatorium Tańca w Krakowie. Brała udział w warsztatach tanecznych organizowanych w Polsce (w Bytomiu, Kielcach, Warszawie i Koszęcinie) i za granicą (Francja, Niemcy). W 2011 roku uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i wyjechała, by kontynuować naukę w The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium. Po uzyskaniu tam dyplomu dojrzałości scenicznej, wróciła do Krakowa i brała udział w kilku niezależnych projektach: „Listy George Sand” w choreografii Michaila Zubkova, „Utkane z marzeń” i „Feelings” Kingi Szablowskiej oraz „Homo Religiosus” Karola Miękiny. Przez trzy sezony występowała w spektaklu „Przemiany” w Teatrze Groteska w Krakowie w choreografii Caroline Finn-Fisher. Od 2015 roku związana etatowo z Polskim Teatrem Tańca.

Warsztaty

(1 h) taniec współczesny/ pierwsza część warsztatów to praca indywidualna nad przygotowaniem ciała do pracy z drugą osobą. to nasz codzienny język ruchu, dlatego będzie organicznie, płynnie i świadomie. Skupimy się na przepływie ruchu, odpowiedniej dystrybucji ciężaru ciała i kontrolowaniu wytworzonej przez siebie dynamiki.

(1,5 h) taniec współczesny z elementami partnerowania/ druga część warsztatów będzie w dużej mierze poświęcona pracy w parach lub grupach, gdzie posłużymy się elementami partnerowania i pomaganiu sobie nawzajem w kontynuacji ruchu. bo lubimy kombinować i bawić się tym, co można stworzyć razem, kiedy się sobie ufa. chcemy popracować nad głównym ośrodkiem naszej siły i zmusić nasze centrum ciała do pełnej koncentracji, czyniąc rzeczy trudne łatwiejszymi.

Warsztat skierowany jest do osób średniozaawansowanych i zaawansowanych

  11-12 stycznia 2020 r.
godz. 10.30-13.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Jeden dzień: 40 zł*
Dwa dni: 70 zł*
*20/40 zł dla
uczestników zajęć SCKM
  Rezerwacja
scena.tanca.sckm@gmail.com
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90

 

Polecamy