Radio Pryzmat

Wernisaż wystawy – Akwarele, gwasze, monotypie

A-
A+

Wernisaż wystawy – Akwarele, gwasze, monotypie

Wernisaż wystawy Akwarele, gwasze, monotypie

  Wystawa obrazów Beaty Milligan i jej uczniów, to drugi pokaz z cyklu: „Mistrz i jego uczeń", którego celem jest przedstawienie dorobku nauczycieli SCKM zarówno w kontekście ich osiągnięć artystycznych jak i pedagogicznych. Pokazy mają ponadto uwypuklać technikę, która jest im szczególnie bliska, i w której wypowiadają się najchętniej. Zatem po kilimach i gobelinach Małgorzaty Flisek mamy okazję spotkać się z twórczością Beaty Milligan i jej akwarelami.

14 listopada odbył sie wernisaż wystawy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tym wydarzeniu, polecamy galerię fotografii prezentujących prace i spotkanie otwierające wystawę.

Dla widza obecna wystawa może być ciekawym zestawieniem i porównaniem twórczości głównej bohaterki z jej uczniami i wychowankami. A jest ich sporo, są ci najmłodsi, dla których sztuka jest tylko przyjemnym wypełnieniem wolnego czasu, ale są też tacy, którzy wstąpili już na ścieżkę sztuki i rozpoczęli swoje samodzielne poszukiwania. Czy uczestników wystawy - oprócz techniki prac wykonanych na papierze - łączy coś jeszcze ze swą mistrzynią? Przekonajcie się Państwo sami, uważnie przyglądając się tej ekspozycji.

  14 listopada 2019 r.
godz. 18:30
  SCKM - Galeria Atelier
ul. Dietla 53, Kraków
  Wernisaż
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90

Akwarele, gwasze, monotypie

Wernisaż wystawy – Akwarele, gwasze, monotypie