Radio Pryzmat

Za uszami toreb | finałowy pokaz!

A-
A+

Za uszami toreb | finałowy pokaz!

Finał projektu z gościem specjalnym Tadeuszem Dylawerskim

  Zapraszam dzieci słyszące, słabosłyszące i niesłyszące w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty w ramach projektu "Za uszami toreb"

Podczas spotkań 25 i 26 listopada dowiemy się czym jest Visual Vernacular – sztuka, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling, poezja kształtu, ruchy ciała. Poprzez zabawy i ćwiczenia pobudzimy kreatywność. Za pomocą różnych znaków będziemy wyrażać siebie i snuć opowieści.

 • 25.11. 23,  g. 11.00-13.00
  Warsztaty dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących ze specjalistką techniki Visual Vernacular Edytą Kozub. Pani Edyta pokaże dzieciom jak można komunikować się poprzez ciało, mimikę i naturalny język migowy.
  Czas spotkania: 120 minut

 • 26.11. 23, g. 10.00-12.00
  Wspólna praca (dzieci niesłyszące, słabosłyszące i słyszące) z technikami Visual Vernacular z Edytą Kozub. Będziemy wspólnie pracować nad finałowym pokazem.
  Czas spotkania: 120 minut

 • 02.12. 23, g. 13.00-14.30
  Finał projektu z gościem specjalnym Tadeuszem Dylawerskim wraz wszystkimi uczestnikami i rodzicami na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

  Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy kolanowskaaga@gmail.com
  Zapisy do 22.11.2023.

Edyta Kozub — pasjonatka i lektorka polskiego języka migowego, od wielu lat zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat Kultury Głuchych. Od kilku lat polska artystka Visual Vernacular. Podkreśla, że jest zakochana w tej szczególnej technice artystycznego wyrazu. O VV mówi: „Szczerze mówiąc tego brakowało nam w Polsce. Naprawdę przyjemność sprawia mi oglądanie storytellingu przy użyciu gestów, czuję się jakby wciągnięta do filmu, jak gdyby to działo się naprawdę."

 

Za uszami toreb to projekt, którego istotnym założeniem jest wypracowanie komunikacyjnego języka teatralnego. Spotkania prowadzone będą w oparciu o animację przedmiotu, zabawy sensoryczne, zadania teatralne, pantomimę. Inspiracją tych działań jest twórczość Tadeusza Kantora, któremu były bliskie przedmioty codziennego użytku. Twórcze spotkania zachęcać mają uczestników do swobodnego eksperymentowania z przedmiotem – papierową torbą.

Autorka projektu - Agnieszka Kolanowska – absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka.
Drogę zawodową rozpoczęła od pracy w Teatrze Figur Kraków. Współpracowała z Klubem 303 – propagującym działania cyrkowe na terenie Nowej Huty i z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W 2015 roku w ramach programu "Lato w teatrze" rozpoczęła swoją przygodę jako prowadząca i współprowadząca warsztaty teatralne we Frydrychowicach, Lanckoronie i Krakowie. Obecnie pracuje w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Na co dzień prowadzi zajęcia jako instruktorka teatralna w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży oraz w Cricotece. Uczestniczyła m.in. w międzynarodowych warsztatach z improwizacji, pracy z głosem i ciałem oraz z animacji przedmiotu w Wiedniu i Norwegii. Uczestniczyła w projekcie badawczym metodą Segni Mossi – stworzonego przez włoskich artystów, którzy łączą szeroko pojęty ruch z rysowaniem.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  2 grudnia 2023
  SCKM ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny po wcześniejszej
rezerwacji
  Kontakt i zapisy
Agnieszka Kolanowska
kolanowskaaga@gmail.com

tel.: +48 12 430 50 90