Radio Pryzmat

Festiwal Nauki i Sztuki w SCKM

A-
A+

Festiwal Nauki i Sztuki w SCKM

W tym roku po raz pierwszy Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Festiwal Nauki i Sztuki, ze specjalną ofertą skierowaną do najmłodszych!

17 maja, godz. 9.30-11.00
Warsztaty cyrkowe
W trakcie warsztatów poznajemy tajemnice sztuki cyrkowej, m.in.: żonglowania, kręcenia talerzami, flowerstickami, diabolo, chodzenia na szczudłach, jazdy na monocyklu. Podczas nauki dyscyplin cyrkowych ćwiczymy koncentrację, koordynację i pamięć ruchową, wzmacniamy poczucie własnej wartości i obniżamy poziom stresu.
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk i Tadeusz Dylawerski – pedagodzy cyrku
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat.
 
17 maja, godz. 11.00-12.00
Widowisko słowno-muzyczne „Popiołodłub”
Słowno-muzyczna opowieść o młodym, niezwykle sprytnym i pomysłowym chłopcu, który zmuszony jest stawić czoła przeciwnościom losu i który zawsze wychodzi z nich zwycięsko.
Wędrując po świecie, mając przy sobie jedynie podróżny worek, Popiołodłub zmuszony jest przeciwstawić się ogromnemu i groźnemu Dewowi, którego boją się wszystkie stworzenia zamieszkujące tę okolicę.
Baśń ilustrowana muzyką, inspirowaną gruzińską muzyką ludową, wykonywaną na żywo z towarzyszeniem gruzińskiej lutni panduri. Baśń tłumaczona z języka gruzińskiego przez Macieja Kulczyckiego.
Wykonawcy: Mariusz Koluch - muzyk, performer
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
Zapisy: sckm.rezerwacja@gmail.com
 
 
17 maja, godz. 12.00-13.30
Akcja – reakcja
Eksperymenty dla dzieci ze składnikami niewidzialnej jednorodnej mieszaniny gazów, która nas otacza. Nie widzimy, ale uwięzimy, zobaczymy i uwierzymy – magia. Zabawa napięciem międzyfazowym emulsji typu olej w wodzie w obecności surfaktantu i barwników, czyli malowanie na mleku. Czy niemożliwe może stać się możliwe? Magia czy chemia? Chemia czy magia?
Prowadząca: Dorota Dronka-Góra – edukator-chemik
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat.
 
Szczegółowy program tegorocznej edycji znajduje się Wydarzenia – Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie (fnis.krakow.pl)
  17 maja 2024 r.
godz. 9.30
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  sckm.rezerwacja@gmail.com
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90