Radio Pryzmat

Kochane dzieci, młodsze, starsze i najstarsze!

A-
A+

Kochane dzieci, młodsze, starsze i najstarsze!

To list do Was od Ewy Różańskiej, Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

Kochane dzieci, młodsze, starsze i najstarsze!

Zwykle spotykaliście się na różnych zajęciach z naszymi świetnymi nauczycielami. Robiliście mnóstwo ciekawych rzeczy podczas zajęć muzycznych, tanecznych, teatralnych, plastycznych, sportowych. Poszerzaliście swoją wiedzę z różnych dziedzin: sztuki, kultury i historii. Niedzielne przedpołudnia spędzaliście z Panem Piórko, Inną Bajką, uczestnicząc w Cyrku Rodzinnym czy Pomyśle na niedzielę. Wasze talenty ujawniały się w wielu konkursach: literackich, plastycznych, wiedzy, na scenie teatralnej i tanecznej.

Pomimo, że coraz częściej za szybą piękne, wiosenne słońce, śpiewają ptaki i kwitną kwiaty, przeżywamy trudny czas. Nie możemy się teraz spotykać i wiem, że Wasi nauczyciele bardzo za Wami tęsknią. Zawsze uważaliśmy - i to się nie zmieniło - że cenniejsze jest bezpośrednie spotkanie, aniżeli kontakt wirtualny. Często powtarzaliśmy, że nadmierne używanie smartfonów szkodzi zdrowiu, młodej psychice oraz przeszkadza cennym kontaktom z Waszymi rodzicami, koleżankami i kolegami. Odciąga od korzystania z piękna natury.

Dzisiaj Wasze ulubione komunikatory tryumfują. Dzięki smartfonom, ipadom, telefonom, tabletom możemy rozmawiać. Teraz wszyscy doceniamy te narzędzia, przed którymi staraliśmy się Was chronić, zwłaszcza kiedy korzystaliście z nich w nadmiarze. W obecnym czasie umożliwiają nam jedyny bezpieczny kontakt. Ponadto umożliwiają Wam naukę, zabawę, możliwość korzystania z portali oferujących ciekawe filmy, spektakle teatralne, wirtualne spacery po muzeach itp.

Za oknem wiosna, a my Wszyscy musimy zostać w domu…

Dzisiaj to my dorośli musimy Wam powiedzieć, że czegoś nie wiemy. Bo nie wiemy, jak poradzić sobie z maleńkim i bardzo niebezpiecznym dla nas wirusem. Stało się tak dlatego, że nieumiejętnie korzystamy ze swojej wiedzy, fenomenu ludzkiej inteligencji, osiągnięć techniki oraz bezmyślnie niszczymy naturę. We wszystkim co robimy, nie potrafimy znaleźć równowagi i umiaru. Dzisiaj to wszechmocna natura wypowiedziała nam wojnę. Nasz nieprzyjaciel nazywa się KORONAWIRUS. Musimy przystąpić do dziwnej walki, w której pozostanie w domu i mycie rąk i to jedyna skuteczna obrona z naszej strony.

NIE ZAPOMINAJCIE, ŻE NASI NAUCZYCIELE POZOSTAJĄ DO WASZEJ DYSPOZYCJI ONLINE.

Nadal możecie korzystać z ich porad, propozycji, konsultacji. Nieustannie jesteśmy aktywni i pracujemy dla Was, co możecie zobaczyć na naszej stronie www.sckm.krakow.pl i profilu na FB

A już niedługo zaproponujemy Wam coś specjalnego: wszystkim uczestnikom naszych zajęć oraz tym, którzy zechcą do nas zajrzeć choć na chwilę. Ci, którzy nas znają, wiedzą, że pomysłów nam nie brakuje!

Życzę dużo zdrowia i uśmiechu, radości z każdej chwili spędzonej w domu z najbliższymi. Wierzę, że już niedługo znów będzie normalnie i pięknie!

Ewa Różańska

Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży