Podsumowanie finału konkursu literackiego Kraków-Stare Miasto
A-
A+
Podsumowanie finału konkursu literackiego Kraków-Stare Miasto
Gościem specjalnym wydarzenia była Zośka Papużanka. Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!
W części artystycznej wzięły udział tancerki uczestniczki zajęć Aleksandry Kuźmy: Lidia Zegartowska, Hanna Cichoń, Zuzanna Mieczykowska, Kaja Sochańska, Sara Musiał, Olga Przybyłowska i woalistka Gabriela Fortuna, uczestniczka zajęć Ewy Niewdany-Hady. Wyniki ogłosiła przewodnicząca – Magdalena Dobosz.
Kategoria – szkoła podstawowa
Nagrody:
I miejsce, Daria Szot, W nie-śnieżnej kuli, 15 lat, SP nr 92 w Krakowie, za niezwykle dojrzałą, poruszającą i kunsztownie napisaną pracę, świadczącą o wyjątkowej wrażliwości i wysokiej kulturze językowej autorki.
II miejsce, Emilia Rusek, Powrót do domu, 14 lat, SP 151 w Krakowie, za piękny, delikatny sposób wyrażania emocji, poruszający czułe strony odbiorcy.
III miejsce, Zuzanna Klęk, W splotach życia, 15 lat, SP nr 92 w Krakowie, za odważne, śmiało wyrażone obserwacje, angażującą treść i dużą sprawność językową.
Wyróżnienia:
Maria Hurnik, Moje magiczne drzewo, 11 lat, SP 159 w Krakowie, za oryginalną interpretację tematu i piękny język, świadczący o dużym oczytaniu i dobrym guście literackim.
Kalina Krystek, Kraków mnie rusza, czyli grudniowy Kraków moimi oczami, 12 lat, SP im. Bł. C. Borzęckiej w Krakowie, za kompleksowe ujęcie tematu oraz zachęcający, wciągający opis nieoczywistych miejsc Krakowa.
Lena Trocewicz, Mój sobotni Kraków, 11 lat, SP 151 w Krakowie, za subtelne połączenie współczesnych i historycznych elementów krajobrazu oraz umiejętne akcentowanie detali.
Zofia Moskała, Krakowskie przygody z lotu ptaka, 11 lat, MDK Fort 49 w Krakowie za swobodne opowiadanie historii, obrazowy język i zgrabne wykorzystanie elementów humorystycznych.
Nicola Czarnecka, Kraków wspomnień czar, 12 lat, SP nr 117 w Krakowie, SCKM w Krakowie za wyobraźnię poetycko-muzyczną i żywą opowieść o dźwiękach, smakach i zapachach Krakowa.
Kategoria – szkoła średnia:
Nagrody:
I miejsce, Bartosz Płaszewski, Kraków i ja, 17 lat, ZSOMS w Krakowie, za wyjątkowy zmysł obserwacji, zaskakujące refleksje i wyraźny styl, fantastycznie oddające klimat współczesnego Krakowa.
II miejsce, Pola Trybus, Miasto które pamięta, 16 lat, ZSOMS w Krakowie, za dużą wrażliwość, wyrażoną poetyckim, klarownym językiem, oraz zdolność ukazania trudnych emocji w wyważony sposób.
II miejsce: Konrad Kuzka, Dwie siostry Krakowa, 17 lat, ZSOMS w Krakowie, za nasycony treścią, bogaty językowo utwór z wykorzystaniem licznych, trafnie dobranych tropów stylistycznych.
III miejsce, Kacper Jurkowski, Sonety krakowskie, 16 lat, VII LO w Krakowie, za ambitny, niestandardowy pomysł połączenia klasycznej formy sonetów i współczesnej tematyki.
Wyróżnienia:
Dominik Pawlica, Kraków nigdy nie zasypia..., 17 lat, ZSOMS w Krakowie, za zdolność precyzyjnego wyrażania myśli i ukazanie wielowymiarowych kontrastów Krakowa.
Martyna Kajpust, List, 16 lat, XI LO w Krakowie, za umiejętne oddanie emocji i wyraźne związanie historii Krakowa z historią jego mieszkańców.
Magdalena Brejta, Powrót, 15 lat, VII LO w Krakowie, za intrygujący pomysł na fabułę i umiejętność swobodnego opowiadania historii.
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy!
Organizatorem konkursu literackiego Kraków-Stare Miasto – wieści z podwórek, ulic i zaułków. KRAKÓW MNIE RUSZA jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przy wsparciu finansowym Dzielnica I - Stare Miasto
Specjalne podziękowania dla: Joanny Szeląg, Aleksandry Kuźmy, Tadeusza Dylawerskiego, Ewy Niewdanej-Hady, Krzysztofa Hosaji, Agnieszki Polańskiej, Barbary Szymańskiej, Mariusza Kolucha, Marzeny Dudziuk-Koluch, Erwina Jeneralczyka, Doroty Dronki-Góry.
Prace nagrodzone
7 lutego 2025 | |
Scena SCKM ul. Wietora 15, Kraków |