Radio Pryzmat

Ferie zimowe 2024 - "Mamy czas"

A-
A+

Ferie zimowe 2024 - "Mamy czas"

Trwają zapisy na ferie - ostatnie wolne miejsca

  Mamy czas! Wiele można by o czasie rozprawiać: że ma swój znak, że ząb, że to pieniądz, że pracuje dla nas, że… jest po naszej stronie! A skoro tak – to nie ma co zwlekać i na co czekać! Czas naprzód: bo teraz jest czas na zabawę i wesoły odpoczynek! Kiedy czas goni nas, to my gońmy czas, żeby nie przegapić dnia i spotkań z kolegami i koleżankami! Najlepiej oczywiście w SCKM, bo tu nie zabraknie ani dobrego towarzystwa, ani pomysłów na spędzanie czasu – naszego bohatera – na czele ze wspaniałą ekipą przewodników czasu –nauczycieli, którzy Wasz czas mają na szczególnej uwadze. Uwaga – czas START!

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w programie zajęć artystycznych i sportowych, codziennie od 12 do 16 lutego 2024 w godzinach od 9.00 do 15.00, z przerwą na obiad.

A na co możecie liczyć? Przygotujcie się na: działania ruchowo-taneczne, cyrkowe, teatralne, plastyczne, muzyczne, gry i zabawy. Nie zabraknie też spacerów na świeżym powietrzu i wycieczek do muzeów.

  • Koszt udziału jednej osoby: 320 zł (w cenę wliczony jest obiad).
  • W przypadku rodzeństwa opłata za drugie i kolejne dziecko wynosi 250 zł

Zapisy przyjmujemy mailowo. Wyłacznie po wysłaniu wypełnionego formularza zgłoszenia ( doc | pdf ) na adres: feriesckm@gmail.com

  • Przed wysłaniem zgłoszenia należy upewnić się czy są wolne miejsca na daną grupę.
  • Rezerwacji miejsca dokonujemy poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszenia. Potwierdzeniem udziału w feriach jest otrzymanie maila zwrotnego z informacją o przyjęciu do danej grupy.
  • Opłaty za uczestnictwo w projekcie SCKM z dopiskiem: Ferie zimowe w SCKM + imię i nazwisko uczestnika, na nr konta: 08 1020 2892 0000 5102 0591 0957.
  • Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: feriesckm@gmail.com
  • Podpisane oświadczenie Rodzica/Opiekuna wraz z regulaminem prosimy przynieść w pierwszym dniu zajęć.

    REGULAMIN, OŚWIADCZENIE ( doc | pdf )

Zapewniamy obiady, wodę do picia i materiały realizacyjne. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napoi, obuwia sportowego na zmianę do ćwiczeń i zabaw. 

A TERAZ CO NIECO O NASZYCH PROPOZYCJACH W RAMACH PROJEKTU

NA DOBRY DZIEŃ

Od tego zaczynamy: od codziennych spotkań na scenie integrujących wszystkie dzieci i nastrajających na dalsze działania w grupach. Każdy taki poranek będzie miał swojego bohatera: film, muzykę, Inną bajkę, Akademię Pana Piórko i śpiewogranie.

BLOK PRZEDPOŁUDNIOWY:

  • GRUPA AANTRAKTY, BLOK ZAJĘĆ SCENICZNYCH

Antrakt to okres przerwy między dwoma częściami wydarzenia scenicznego. Ma na celu umożliwienie publiczności odpoczynku, dostarczenie im dodatkowego komfortu, a także stworzenie okazji do rozmów i dyskusji na temat przedstawienia. Nasz feryjny teatralny ANTRAKT będzie okazją, żeby w przyjemnej atmosferze odpoczynku porozmawiać o naturze CZASU. Czas nie stoi w miejscu, każda chwila przynosi coś nowego. Nasz WSPÓLNY CZAS poprowadzi nas do stworzenia teatralnej etiudy, którą zaprezentujemy w trakcie finału projektu. Poprzez teatralną zabawę dowiemy się czym jest estetyka słowa, plastyka ruchu, animacja przedmiotu. Na moment staniemy się prawdziwymi aktorami.

Zajęcia prowadzą: Krystyna Hussak-Przybyło, Konrad Mastyło.

  • GRUPA BBUDZIKI, BLOK ZAJĘĆ CYRKOWO-RUCHOWYCH

Budzik to urządzenie, które ma na celu wyciągnięcie śpiochów z łóżka. Dlatego grupa Budzików od samego rana będzie fikać, turlać się i huśtać, a do tego żonglować, chodzić na szczudłach i latać. Tak. Latać, ale o tym „sza”! Będzie w ciągłym, radosnym ruchu. Niestraszne im będą zamiecie i zawieje, od czasu do czasu zmienią się w tropicieli, by za pomocą terenowej gry rozwiązać skomplikowane zagadki. W naszej grupie zapraszamy do zabaw w duchu ekologii, minimalizmu i bycia razem!

Zajęcia prowadzą: Tadeusz Dylawerski, Janusz Głowacz, Aleksandra Barczyk, Agnieszka Kolanowska.

  • GRUPA CMETRONOMY, BLOK ZAJĘĆ TANECZNYCH

Metronom to przyrząd zegarowy, który służy do odmierzania tempa w muzyce. W tańcu tempo jest bardzo ważne. Stąd nazwa metronomy dla pasjonatów zabaw ruchowo-baletowych oraz różnych technik tanecznych. Podczas tego warsztatu, językiem jakim będziemy się posługiwać, będzie język ruchu, a instrumentem jakiego użyjemy, będzie nasze ciało i umysł. Podczas zajęć dzieci doświadczą, jak poprzez ruch mogą wyrazić swoje imię (emocje, charakter, wyobraźnię, indywidualność). Na warsztacie skupimy się na: wykorzystaniu indywidualnego sposobu poruszania całym ciałem, uwalnianiu wyobraźni ruchowej, współpracy w grupie, otwarciu i zaufaniu do siebie i innych.

Zajęcia prowadzi: Aleksandra Kuźma.

  • GRUPA DHEJNAŁY, BLOK ZAJĘĆ WYJŚCIOWYCH

Wszyscy ci, którzy wybiorą  grupę Hejnały,  nie zaznają spokoju. Od samego rana będziemy zwiedzać Kraków. Pójdziemy do Muzeum Wyspiańskiego i Mehoffera. Zajrzymy też do  kościoła Franciszkanów i Muzeum Witrażu. Po przyjściu zaprojektujemy własne witraże i poświęcimy czas na legendy oraz bajki.

Zajęcia prowadzą: Anna Nieć, Marzena Dudziuk-Koluch

  • GRUPA E STYLOWCY, BLOK ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH

Historycy sztuki dzielą czas na epoki i style. Stąd nazwa Stylowcy – dla pasjonatów sztuk plastycznych. Podczas zajęć zaprojektujemy okładkę do książki Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, Wykonamy remake obrazu Salvadora Dalego „Trwałość pamięci”, zaprojektujemy tarczę zegara słonecznego i elektronicznego, a także zbudujemy wieżę zegarową z pudełek po zapałkach.

Zajęcia prowadzą: Michał Baca, Viola Chmielewska

  • GRUPA FKURANTY, BLOK ZAJĘĆ MUZYCZNYCH

Kuranty to zegary wygrywające melodię. Taką nazwę przyjmą uczestnicy zajęć muzycznych. A co będziemy robić? Poznamy różne instrumenty, będziemy rozróżniać gatunki muzyczne, sami stworzymy własny utwór – zaaranżujemy go i wykonamy samodzielnie!

Zajęcia prowadzą: Piotr Niedziałek, Adma Niedzielin, Grzegorz Gryboś, Tomasz Kupiec, Mariusz Koluch, Robert Ciborowski

BLOK POPOŁUDNIOWY – ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE

  • CERAMIKA

W pracowni ceramicznej przygotujemy dla naszych przyjaciół podarunki: będą to miseczki, talerzyki oraz zegary. Wszystko wykonamy z ciemnej gliny i pięknie pomalujemy angobami w znaki, które kojarzą nam się z dobrymi emocjami.

Zajęcia prowadzą: Joanna Szeląg, Dorota Małysa

  • AKCJA REAKCJA

To warsztaty, podczas których staniemy się na moment naukowcami. Przebierzemy się w fartuchy, zobaczymy do czego służy kolba i menzurka, będziemy robić doświadczenia chemiczne.

Zajęcia prowadzą: Dorota Dronka-Góra, Dorota Kozłowska-Buczek, Anna Lewińska.

  • RYTM

Podczas zajęć każdy uczestnik spróbuje odnaleźć swój własny rytm. Poprzez muzykę zastanowi się nad swoim charakterem, spróbuje określić swój temperament. Weźmiemy  udział w ćwiczeniach poprawiających koordynacje ruchową i usprawniającą poczucie rytmu. Na warsztacie skupimy się na: wykorzystaniu indywidualnego sposobu poruszania całym ciałem, uwalnianiu wyobraźni ruchowej, współpracy w grupie, otwarciu i zaufaniu do siebie i innych.

Zajęcia prowadzą: Wojciech Terechowicz, Mariusz Koluch, Piotr Grodecki, Marta Muck.

  • PRACOWNIA 3D

Na warsztatach 3D skupimy się na tworzeniu trójwymiarowych prac w tematyce czwartego wymiaru jakim jest… czas. Zaprojektujemy różne zegary, które używane były na przestrzeni dziejów oraz wyobrazimy sobie, jakim zegarem będą posługiwać się nasi potomkowie.

Zajęcia prowadzą: Sylwia Marszałek-Jeneralczyk, Piotr Przybyło

  12-16 lutego 2024 r.
godz. 9.00 - 15.00
  SCKM ul. Wietora 15, Kraków
  Wymagana rezerwacja i opłata
  Kontakt
feriesckm@gmail.com