Radio Pryzmat

Filmagia

A-
A+

Filmagia

warsztaty medialno-filmowe

 

  To zajęcia z filmu i animacji poklatkowej skierowane do dzieci ze szkoły podstawowej.

Zajęcia mają charakter warsztatowy i są uzupełnianie wiedzą teoretyczną z zakresu filmu i animacji, są skierowane do grupy uczestników realizujących projekt od pomysłu aż do finału. Zajęcia przybliżają wiedzę, m.in. z zakresu języka filmu, tworzenia scenariusza, storyboardu, wykonania scenografii czy montażu filmowego i udźwiękowienia.
Uczestnicy będą pracować nad swoimi pomysłami tworząc animacje, realizując krótkie formy filmowe, etiudy, ćwiczenia filmowe, wywiady. Podsumowaniem będą pokazy wykonanych prac.

W ramach zajęć podejmiemy tematy związane z emocjami i tym, jak sobie z nimi radzić, jak rozumieć to, co dzieje się z nami, kiedy przeżywamy różne sytuacje. Będziemy się także starli rozwijać empatię, wczuwając się w sytuacje innych ludzi, mających problemy, np. z poruszaniem się, słuchem czy wzrokiem. Będziemy wspólnie poszukiwać sposobów na rozwiązanie różnych nurtujących nas problemów dotyczących relacji międzyludzkich, komunikacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i nadania im artystycznego wyrazu poprzez techniki filmowe. Będziemy także rozmawiać o filmach, które podejmują interesujące nas tematy, analizować,
w jaki sposób opowiadają o świecie i o tym, co z tego dla nas wynika. Zajęcia pomogą odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się współczesności, jednocześnie będą uczyć szacunku i zrozumienia dla inności.

Projekt skierowany do klas i grup szkolnych.

Zajęcia prowadzi: Sylwia Szczepańska – Horoszko – filmoznawca, animatorka kultury.

 

  Prowadzenie
Sylwia Szczepańska-Horoszko
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90
biuro@sckm.krakow.pl
  Szczegóły
warsztaty.sckm@gmail.com