Radio Pryzmat

Scena Tańca Współczesnego

A-
A+

Scena Tańca Współczesnego

miejsce zrzeszające artystów, tancerzy, choreografów i widzów

SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO to miejsce otwarte dla prezentacji i dokonań różnorodnych artystów oraz dla ich widzów, miejsce spotkań z tańcem współczesnym, teatrem ruchu, teatrem tańca i innymi formami sztuk teatralno-performatywnych. STW powstała z inicjatywy oraz dla potrzeb krakowskiego środowiska tanecznego w marcu 2003 roku w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie do dziś tworzy możliwość regularnego odbioru i prezentacji sztuki tańca. Istotą STW jest systematyczna prezentacja artystów uprawiających tę trudną dyscyplinę sztuki oraz edukacja nowej, bardziej wrażliwej i wszechstronnie przygotowanej do jej odbioru publiczności.

Scena Tańca Współczesnego realizuje swoje założenia przez działania pod hasłami:

• Scena Tańca Współczesnego – cykliczne wieczory, prezentujące spektakle w wykonaniu amatorskich oraz zawodowych tancerzy i choreografów ze środowiska lokalnego, ale też z kraju i zagranicy.

• Scena Tańca Współczesnego MŁODYCH – spotkania młodych tancerzy i choreografów na Scenie SCKM. W cyklu tym Scena Tańca Współczesnego promuje przede wszystkim młode talenty!, pasjonatów, przyszłych adeptów sztuki tanecznej, zarówno twórców jak i wykonawców, wszystkich, którzy chcą scenicznie eksperymentować z ciałem w roli głównej. To szansa dla młodych na prezentację własnej twórczości w profesjonalnych warunkach i przed życzliwą publicznością.

  • warsztaty dla tancerzy i choreografów o różnym stopniu zaawansowania obejmujące różne techniki taneczne.

  • spotkania z artystami – wymiana doświadczeń i wspólne dyskusje.

  • wystawy fotografii związanej z tematyką taneczną.

  Artystów chcących podzielić się swoją twórczością i zaprezentować projekty w ramach Sceny Tańca Współczesnego, zapraszamy do kontaktu mailowego: scena.tanca.sckm@gmail.com

KALENDARIUM

WARSZTATY:

SPEKTAKLE:

Facebook 

  Koordynacja
Marta Mück
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
 

Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

scena.tanca.sckm@gmail.com

Projekt „Odruch miasta” – premiera spektaklu „An_na”

WIECZÓR NA TRZY ZESPOŁY I TRZY SPEKTAKLE

Polecamy