Radio Pryzmat

Wielka Gra - Akcja Lato w SCKM

A-
A+

Wielka Gra - Akcja Lato w SCKM

Zapraszamy na „Wielką grę”, czyli tygodniowe warsztaty artystyczno-edukacyjne i  rekreacyjno-cyrkowe dla dzieci w wieku 7-14 lat.

BRAK WOLNYCH MIEJSC (istnieje możliwość zapisywania się na listy rezerwowe)

 

Czy przypominacie sobie Familiadę, Wielką grę, program Jaka to melodia? Towarzyszące im emocje i dobrą zabawę? Tak właśnie będą wyglądać nasze letnie spotkania. Zostaną zakończone w piątek Wielką Grą, czyli finałem z udziałem rodziców, dla których dzieci przez cały tydzień będą przygotowywać atrakcje w formie intrygujących zadań i gier terenowych. Bo Wielka Gra to nie żarty, jakaś gierka ani gra pozorów, ani też gra w ciemno – w grę wchodzi tylko poważna zabawa! Kto w nią wchodzi – ryzykuje udziałem w wielkim napadzie– na bank – quizów, rozgrywek, turniejów, konkursów, zgaduj-zgaduli, innych partyjek i aktorskich niespodzianek. Co się liczy? – spryt, odwaga, śmiech, rywalizacja, ale tylko zdrowa. Na bank adrenalina wzrośnie… W to mi graj!

Zapraszamy na „Wielką grę”, czyli tygodniowe warsztaty artystyczno-edukacyjne i rekreacyjno-cyrkowe dla dzieci w wieku 7-14 lat. Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu wakacji 24-28 czerwca 2024 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

PROGRAM: 


PORANNE KORKI  

Korki nie muszą być nudne i żmudne. Codziennie o 9.00 spotykamy się na scenie, by doświadczyć twórczego pobudzenia w formie spektakli, koncertów, prezentacji. W programie porannych korków znajdą się między innymi takie obszary jak: filmowisko, rozpoznawanie melodii, spotkanie z naukowcem, interaktywne bajanie. A to wszystko będzie służyć przygotowaniu do Wielkiej Gry na finał!

GRUPY WARSZTATOWE:

1. GRUPA A - ZAINTERESOWANIA TEATRALNE BRAK WOLNYCH MIEJSC

Wielka gra w wydaniu aktorów zapowiada się podwójnie ciekawie. Któż jak nie aktorzy potrafią stwarzać pozory, nakręcać, podkręcać reguły gry, by temperatura rywalizacji rosła?! Nie zapominając przy tym o estetyce słowa, plastyce ruchu i sztuce interpretacji. Gratka dla kreatywnych, lubiących scenę, ale i dla tych odważnych mimo wszystko, którzy są gotowi pokonywać swoją nieśmiałość i strach przed publicznymi prezentacjami!
Prowadzenie: K. Hussak-Przybyło, K. Mastyło, G. Juras

2. GRUPA B - ZAINTERESOWANIA CYRKOWO-RUCHOWE BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zapraszamy do wspólnej zabawy: żonglerka piłeczkami własnej roboty, diabolo, szczudła i wygibasy w rytm niecodziennych instrumentów powstałych z naturalnych materiałów i recyclingu. Rezultatem udziału w warsztatach jest: usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej, aktywizacja półkul mózgowych, ćwiczenie spostrzegawczości i zapamiętywania, rozwijanie uwagi i refleksu, nauka pracy w grupie, przełamywanie onieśmielenia, wzmacnianie poczucia własnej wartości, dużo ruchu i dużo radości.
Prowadzenie: T. Dylawerski, M. Koluch, A. Kolanowska

3. GRUPA C - ZAINTERESOWANIA TANECZNE BRAK WOLNYCH MIEJSC

Zabawy ruchowo-baletowe, nauka różnych technik tanecznych. Na warsztacie skupimy się na: wykorzystaniu indywidualnego sposobu poruszania całym ciałem, uwalnianiu wyobraźni ruchowej, współpracy w grupie, otwarciu i zaufaniu do siebie i innych.
Prowadzący: K. Pamuła, A. Kuźma, M. Műck

4. GRUPA D – ZAINTERESOWANIA REKREACYJNE BRAK WOLNYCH MIEJSC
Opuszczamy zimne mury i jedziemy w siną dal – rowerem! Coś dla prawdziwych fanów nie tylko rowerowej jazdy, ale i rowerów – jak się z nimi obchodzić, jak o nie dbać, by służyły w długiej drodze! To grupa zwana inaczej grupą zagadnień specjalistycznych z dziedziny turystycznej. Wśród proponowanych tematów znajdą się – poza małym serwisem bicyklowym – wyprawy rowerowe do ciekawych miejsc w Krakowie.
Wymagania: sprawny rower, kask.

Wszak: jazda na rowerze to też Wielka Gra: na dzwonkach i piskach opon. A mapa krakowskich tras rowerowych, to gra planszowa – będziemy rzucać kostką i wybierać trasę!
Wiek uczestników 12-13 lat
Prowadzenie: A. Barczyk, M. Dudziuk-Koluch, P. Przybyło, A. Nieć
 

5. GRUPA E - ZAINTERESOWANIA PLASTYCZNE BRAK WOLNYCH MIEJSC
„Gra w kolory” – warsztaty ceramiczno-plastyczne.
Pierwszego dnia uczestnicy zagrają w kółko i krzyżyk - plansze i pionki do gry ulepią z gliny ceramicznej, które pomalują angobami. Będziemy też ćwiczyć pamięć - stare płyty cd wykorzystamy do zrobienia gry memory. Kolejnego dnia przygotujemy na płytkach ceramicznych plansze do gry w warcaby, a pionki zrobimy z masy solnej. W tym kolorowym tygodniu będziemy także bawić się jo-jo, które zrobimy z materiałów tekstylnych i kaszy, a na zakończenie wspólnego tygodnia będziemy puszczać miniaturowe latawce przygotowane z filtrów do kawy. To będzie tydzień kolorowych gier!

Prowadzenie: J. Szeląg, A. Nieć

Informacje organizacyjne i zapisy:

Koszt udziału: 350 zł (w cenę wliczone są obiady).
W przypadku rodzeństwa opłata za drugie i kolejne dziecko wynosi 300 zł.

Zapisy przyjmujemy e-mailowo. Wypełniony formularz zgłoszenia (do pobrania docx.pdf. )  należy przesłać e-mailem na adres: feriesckm@gmail.com

Opłaty za uczestnictwo w tygodniowym projekcie SCKM, należy przesłać do 10 czerwca z dopiskiem: AKCJA LATO w SCKM + imię i nazwisko uczestnika.
Opłatę należy uiścić po otrzymaniu mailowego potwierdzenia o wpisaniu na listę uczestników. 

Potwierdzenie dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: feriesckm@gmail.com

  • W sytuacji braku wpłaty w wymienionym terminie nastąpi skreślenie uczestnika z listy.
  • Podpisane oświadczenia Rodzica/Opiekuna prosimy przynieść w pierwszym dniu zajęć wymagane dokumenty to:
  • Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych  (do pobrania docx. | pdf.)
  • Oświadczenie dotyczące zgody na samodzielny powrót* (do pobrania pdf. )

*Niewymagane jeśli dziecko odbierane jest przez rodzica lub prawnego opiekuna 

  24 - 28 czerwca 2024 r.
godz. 9.00 - 15.00
  SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Koszt: 350 zł
  Kontakt
tel.: +48 12 430 50 90

tel.: +48 12 430 50 90

 

Wielka Gra - Akcja Lato w SCKM