Radio Pryzmat

100 światów - wystawa

A-
A+

100 światów - wystawa

Końcoworoczna wirtualna wystawa AD 2019/20

  W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią postanowiliśmy tradycyjną wystawę na koniec roku wyeksponować w Internecie, prezentując prace uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycieli SCKM: Violę Chmielewską, Małgorzatę Flisek, Beatę Milligan, Beatę Sarapatę, Sylwię Szczepańską oraz Michała Bacę.

Jest to wystawa przeglądowa, podsumowująca w możliwie szeroki sposób dorobek naszych podopiecznych. Założyliśmy, że pokażemy po jednej pracy wykonanej w tym roku szkolnym przez każdego ucznia. W ten sposób powstanie osobliwa i różnorodna mieszanka pomysłów, technik, tematów, w których kryje się dziecięca inwencja, wyobraźnia i kreatywność. Mamy zatem prace malowane na kartonie, płótnie, mamy grafiki, tkaniny oraz, co jest nowością, filmy powstałe w pracowni animacji poklatkowej. Czy jest to jakaś mieszanka i groch z kapustą czy raczej mozaika, kalejdoskop i karuzela pomysłów; ocenę pozostawiamy widzom?

Najmłodsi autorzy na razie tworzą dla siebie i swojej przyjemności. Powierzchnię kartki czy płótna, traktując jak teren wolności i swobody oraz jako wyraz swej niezależności.  Chcielibyśmy, aby na naszych spotkaniach młodzi adepci sztuki mogli żywo i błyskotliwie wyrażać swoje emocje, przelewać swe fantazje, kształtować umiejętności, wreszcie wyzwalać wyobraźnię oraz pokazywać swoją wrażliwość na świat, jakże inny od świata dorosłych.

Michał Baca

100 światów - wystawa

Wystawa „100 światów" – prace uczniów Małgorzaty Flisek

Wystawa „100 światów" – prace uczniów Beaty Sarapaty

Wystawa „100 światów" – prace uczniów Michała Bacy

Wystawa „100 światów" – filmy z pracowni animacji

Wystawa „100 światów" – prace uczniów Violetty Chmielewskiej